Чим зайнятися на день у Стокгольмі

Останнє оновлення


Вид

Пороми до Стокгольма

Чому варто відвідати Стокгольм?

Стокгольм - столиця Швеції, розташований на каналах, що з'єднують озеро Міларен з Балтійським морем. У межах міста 14 островів, тому Стокгольм часто називають «Північною Венецією».

Сьогодні це гарне, доглянуте місто з величезною кількістю музеїв, церков, замків та історичних місць, відвідувати які можна тижнями. Тому, якщо ви прибули до Стокгольма з короткою поїздкою, важливо спланувати це заздалегідь, щоб максимально використати обмежений час.

У цій статті ми запропонуємо вам план, як найкраще провести одноденну поїздку в Стокгольм.


Дістатися до центру міста від порту

Порт Стадсгарден: Якщо ви їдете на поромі через порт Stadsgarden, ви можете сісти на автобус № 2 або автобуси 401, 413, 443, 445, 474 до центру міста, придбавши денний абонемент на громадський транспорт.

Порт Вертахамнен: якщо ви їдете на поромі через порт Вартахамнен, ви можете сісти на трамвай № 13 до центру міста, придбавши денний квиток на громадський транспорт.


Вивчення міста


Площа Kungsträdgården

Почати знайомство з містом можна з площі Кунгстрадгорден. Поруч із площею є парк, де цілий рік проходять фестивалі, виставки, барахолки.


Ратуша

Потім ви можете прогулятися до Ратуші, однієї з найвідоміших будівель Стокгольма. Сьогодні будівля використовується міською радою та центральною адміністрацією міста. Поряд з реєстрацією шлюбу тут також проводять банкети на честь лауреатів Нобелівської премії.


Острів Ріддархольмен і острів Стадсхольмен

Острів Ріддархольмен і Стадсхольмен утворюють історичний центр Стокгольма, де розташовані суди та урядові установи. Церква Ріддархольмен височіє над островом Ріддархольмен. Це одна з найстаріших будівель міста і гробниця шведських королів. З острова по мосту Ріддархольмсбрунн можна потрапити в Гамла Стан (старе місто), яке зберегло вигляд і дух середньовіччя. Тут знаходяться Королівський палац і Нобелівський музей. Королівський палац є нинішньою резиденцією короля Швеції. У палаці розташовано кілька музеїв, де представлені скарби шведських королів.


Юргарден - «Музейний острів»

В якості альтернативного дозвілля в Стокгольмі ви можете сісти на пором від стокгольмської набережної Скеппсброн до острова Юргарден, який шведи прозвали островом-музеєм. Тут є різні музеї: ботаніків, музей групи ABBA, казковий музей Джунібакен з Карлсоном і Мумі-тролями. У Північному музеї є колекція, яка знайомить з особливостями Скандинавії.

Стокгольмське метро

Також варто згадати Стокгольмське метро, яке є одним з найкрасивіших метро в світі і яке по праву можна назвати окремою пам'яткою Стокгольма. Не пропустіть поїздку найдовшою художньою галереєю у світі, як часто називають Стокгольмське метро.


Харчування

Стокгольм – дороге місто, і, звичайно, те саме стосується їжі. Є кілька варіантів, де можна заощадити і смачно поїсти. Перш за все, це бізнес-ланчі, які є практично у всіх ресторанах Стокгольма. Бізнес-ланчі позначаються в меню як Dagens rätt або Dagens lunch і зазвичай працюють з 11:00 до 14:00. Ще одна доступна альтернатива – домашні страви в церковних кафе. У меню широкий вибір м'ясних, рибних і вегетаріанських страв. Ще один варіант смачної та недорогої їжі в Стокгольмі – шведські криті ринки. Одними з найпопулярніших є гастрономічні галереї Söderhallarna, Hötorgshallen і Östermalms Saluhall. Це улюблені місця шведів, щоб купити свіжі продукти та смачні закуски.

Бажаємо вам приємної подорожі та сподіваємося, що ця стаття допоможе вам спланувати своє перебування в Стокгольмі. Якщо раптом ви не встигли ретельно спланувати свій візит до Стокгольма, туристичні центри міста допоможуть вам зорієнтуватися. Співробітники центрів розкажуть вам всю необхідну інформацію, наприклад години роботи музеїв, як дістатися на метро, і нададуть вам карти міста. Дякую і щасливого плавання!

Пороми до Стокгольма
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more