Поромні порти та термінали Гельсінкі

Останнє оновлення


Зараз у Гельсінкі є чотири порти та шість терміналів для пасажирських поромів. Однак це може змінитися, оскільки оператори поромів приходять і йдуть з місця події. Наразі є:

  • Вуосаарі - термінал Hansa
  • Катаянокка
  • Південна гавань - термінал Олімпія
  • Південна гавань - термінал Макасіїні
  • Вест-Харбор - термінал 1
  • Західна гавань - термінал 2

Знати правильний поромний термінал дуже важливо, оскільки вони розподілені по всьому місту. Скористайтеся цією картою та нашим путівником нижче, щоб дізнатися, до якого поромного терміналу ви належите.

Map of Helsinki with ferry ports marked.
Карта Гельсінкі з позначеними поромними портами.

Термінал Hansa, Гельсінкі Вуосаарі

Гавань Вуосаарі — головний вантажний порт Гельсінкі, розташований у східному передмісті. Багато великих вантажних кораблів заходить сюди в порт. Крім того, тут працюють пасажирські пороми Finnlines (прямують до/з Любека/Травемюнде, Німеччина), Finbo Cargo (прямують до/з Таллінн-Мууга) і Tallink-Silja (також з/до Таллінн-Мууга). Пороми до/з гавані Таллінн-Мууга дозволені лише для пасажирів, які подорожують транспортними засобами.

Через його розташування на околиці Гельсінкі, найкраще скористатися цими поромами, якщо ви подорожуєте на автомобілі, щоб уникнути заторів у центрі міста. Тим не менш, до порту можна дістатися без транспорту, доїхавши на метро до кінцевої зупинки, а потім пересівши на короткий автобус.

Більше інформації тут

Термінал Катаянокка, Гельсінкі Катаянокка

Термінал Katajanokka розташований приблизно в 2 км від центру Гельсінкі. Він, по суті, знаходиться в центрі, трохи далі від старого ринку та басейну Аллас-Сі на острові Катаянокка. Viking Line наразі є єдиним комерційним оператором, який відправляється звідси, кораблі відправляються до Таллінна та Стокгольма. До терміналу Katajanokka можна легко дістатися пішки за 20 хвилин від центрального залізничного вокзалу або на трамваї (автобусів тут немає). Майте на увазі, що трамвай може бути заповнений досить сильно перед відправленням.

Більше інформації тут
Aboard a ferry docked at Olypmia Terminal, towards the left is Makasiini terminal, and to the right, a Viking Line ship docked at Katajanokka.
Aboard a ferry docked at Olypmia Terminal, towards the left is Makasiini terminal, and to the right, a Viking Line ship docked at Katajanokka.

Термінал Олімпія, Південна гавань Гельсінкі

Термінал Olympia також знаходиться дуже близько до центру Гельсінкі. Тоді як Катаянокка простягається на схід від старого ринку, Південна гавань йде на південь від старого ринку. З терміналу Olympia, єдиного порома, який забезпечує регулярні пасажирські перевезення, Tallink-Silja відправляється щодня до/зі Стокгольма. До терміналу Олімпія можна дістатися трамваєм або пішки від центрального залізничного вокзалу за 20 хвилин.

Більше інформації тут

Термінал Makasiini, Південна гавань Гельсінкі

Makasiini — це найближчий поромний термінал до центру міста, розташований у Південній гавані, між старим ринком і терміналом Olympia. Зараз тут працює єдиний пором St. Peter Line, який досить часто відправляється в Санкт-Петербург, а також рідко в Таллінн і Стокгольм.

Більше інформації тут

Термінал 1, Західна гавань Гельсінкі

Західна гавань Гельсінкі знаходиться в кінці району Яткасаарі, де було побудовано два нових поромних термінали. Термінал 1 є найближчим до центру міста, і зараз він обслуговує пороми Tallink-Silja до Таллінна. До нього можна дістатися на трамваї або приблизно за 40 хвилин пішки від центрального залізничного вокзалу.

Більше інформації тут
View towards Jätkäsaari and West Harbour, with Terminal 2 closest, and Terminal 1 in the background.
View towards Jätkäsaari and West Harbour, with Terminal 2 closest, and Terminal 1 in the background.

Термінал 2, Західна гавань Гельсінкі

Термінал 2 західної гавані Гельсінкі розташований поруч із терміналом 1. Це вражаючий новий пасажирський поромний термінал, який обслуговує пороми з Tallink-Silja та Eckerö Line. До нього можна дістатися на тому ж трамваї, що й до терміналу 1, лише одну додаткову (і кінцеву) зупинку, або пройшовши приблизно 45 хвилин пішки від центрального залізничного вокзалу.

Більше інформації тут
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more