Найшвидший пором зі Стокгольма до Гельсінкі

Останнє оновлення


Столиці Фінляндії та Швеції добре сполучені пасажирськими поромами. Відстань між Стокгольмом і Гельсінкі становить приблизно 250 миль або 400 км, що робить цю нічну подорож приємною. Дуже часто відвідують Гельсінкі зі Стокгольма на вихідних. Наприклад, виліт із Стокгольма в п’ятницю ввечері, прибуття до Гельсінкі в суботу вранці, а потім виліт з Гельсінкі в суботу ввечері та повернення до Стокгольма в неділю вранці. Такий же тип поїздки поширений з Гельсінкі в Стокгольм. Якщо ви живете в Стокгольмі чи Гельсінкі, ця подорож стане доступним способом втекти на вихідні.

Відстань між Стокгольмом і Гельсінкі становить приблизно 400 км (250 миль).
Відстань між Стокгольмом і Гельсінкі становить приблизно 400 км (250 миль).

Фінляндія та Швеція добре сполучені поромами. Багато фінів і шведів однаково люблять пороми, особливо тому, що вони мають можливість робити покупки на борту без оподаткування мита. Ціни на певні товари можуть бути особливо хорошими порівняно з наземними. З цієї причини зі Стокгольма відправляється багато «міні-круїзів», які протягом дня плавають навколо Стокгольмського архіпелагу, а потім повертаються до Стокгольма.

Скільки триває пором зі Стокгольма до Гельсінкі?

Поромна переправа між Стокгольмом і Гельсінкі триває між 16 і 17 годинами

Скільки поромів курсує між Стокгольмом і Гельсінкі?

Є два регулярних пасажирських пороми між Стокгольмом і Гельсінкі. Оскільки відстань відносно велика, кораблі великі, а конкуренція низька, між Стокгольмом і Гельсінкі не так багато поромів (як, наприклад, між Гельсінкі та Таллінном або Північною Німеччиною та Данією). Назвати ці кораблі поромами вже важко, тому що всі вони здатні вмістити 2-3 тисячі людей і включають великий вибір кают і розваг на борту, таких як сауни, танцювальні клуби та живі виступи. Вони ближче до круїзних суден, ніж до поромів.

Варіант 1: Tallink-Silja M/S Silja Symphony + Serenade

Оператор Логотип Tallink Silja
Тривалість 15:45 фактично (+1 година часового поясу)
Відправлення за день 1
Стокгольмський порт Värtahamnen
Порт Гельсінкі Термінал South Harbor Olympia
Зупинка(и) Марієхамн

Tallink-Silja здійснює цілорічний курс поромів один раз на день між Стокгольмом і Гельсінкі, ненадовго зупиняючись на Аландських островах. У них є два подібних корабля, M/S Silja Symphony і M/S Silja Serenade, які є одними з найбільших, що працюють у Балтійському морі. Перехід займає 15 годин 45 хвилин.

Варіант 2: Viking Line

Оператор Логотип Viking Line
Тривалість 15:40 фактично (+1 година часового поясу)
Відправлення за день 1
Стокгольмський порт Stadsgården
Порт Гельсінкі Катаянокка
Зупинка(и) Марієхамн

Viking Line пропонує такі ж послуги, як і Tallink-Silja. Відправляючись кожного вечора о 16:30, вони ненадовго зупиняються в Марієхамні, перш ніж продовжити рух до Гельсінкі та прибути о 10:10 наступного ранку. Загальний час у дорозі становить 15 годин 40 хвилин, що робить його найшвидшим поточним перетином між Стокгольмом і Гельсінкі. Кораблі на цьому маршруті однаково великі та добре укомплектовані для приємного вечора.

Справжній найшвидший пором

Але зачекайте! Є швидший шлях на поромі! Якщо ви сідаєте на поромі зі Стокгольма до Турку, Фінляндія (на захід від Гельсінкі), то поромна частина триватиме лише 11 годин із зупинкою на Аландських островах або 8,5 годин (лише для пасажирів з автомобілями) з Finnlines. Тоді ви можете їздити або сісти на 2-годинний поїзд чи автобус до Гельсінкі!
Автобуси та потяги з Турку відправляються щогодини (5-10 хвилин їзди до центру Турку, там близько 5 євро на таксі). Загалом подорож триватиме лише від 11 до 14 годин, і часто ці квитки на пором дешевші, ніж прямі квитки зі Стокгольма до Гельсінкі.

Пороми зі Стокгольма до Турку

+

Потяги з Турку до Гельсінкі
Автобуси з Турку до Гельсінкі

Інші пороми між Швецією та Фінляндією

Існує також поромна переправа з Умео, майже за 600 км на північ від Стокгольма, до Вааси у Фінляндії.

Резюме

На відміну від деяких інших маршрутів (наприклад, Гельсінкі – Таллінн), немає великої різниці в часі подорожі між поромними операторами між Стокгольмом і Гельсінкі. З Viking Line і Tallin Silja ви проведете на борту близько 15 годин, тоді як з St. Peter Line у вас буде додаткова година. Ці поїздки завжди здійснюються на ніч, і невеликі відмінності між операторами не дуже помітні.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more