Найшвидший пором з Гельсінкі до Таллінна

Останнє оновлення


Найпрактичніший шлях між Гельсінкі (Фінляндія) та Таллінном (Естонія) — пором через Балтійське море. Переліт технічно швидший (30-хвилинний політ), але він дорожчий, і ви не заощаджуєте багато часу, враховуючи час на дорогу до аеропорту та назад, а також перевірку безпеки, очікування вашої сумки тощо. Пороми кращі для цієї подорожі, оскільки вони значно комфортніші. Сьогодні у вас є три варіанти перетину Балтійського моря на поромі з однаковою швидкістю:

The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.
The distance between Helsinki and Tallinn is about 80km, making it a short journey on a ferry.

Варіант 1: Viking Line - M/S Viking XPRS

Тривалість 2:15 до 2:30
Відправлення за день 2-3
Порт Гельсінкі Катаянокка
Талліннський порт Reisiterminal D

Пором Viking Line XPRS доходить з Гельсінкі до Таллінна за 2 години 15 хвилин до двох годин 30 хвилин, залежно від конкретного розкладу. Це не найшвидший пором між Гельсінкі та Таллінном, однак термінал Katajanokka знаходиться досить близько до центру міста Гельсінкі, тому, на нашу думку, до нього зручніше дістатися, ніж до Західної гавані (в Яткасаарі). Термінал Katajanokka знаходиться біля трамвайної зупинки, і все одно 15-20 хвилин ходьби від залізничного вокзалу.

Варіант 2: Eckerö Line - M/S Finlandia

Тривалість 2:15
Відправлення за день 2-3
Порт Гельсінкі Західний термінал 2
Талліннський порт Reisiterminal D

M/S Finlandia компанії Eckerö Line здійснює подорож між Гельсінкі та Таллінном за 2 години 15 хвилин із кількома відправленнями щодня. З Гельсінкі судно відправляється із Західної гавані в Яткасаарі, до якої може знадобитися більше часу (порівняно з Катаяноккою чи Південною гаванлю). Ви часто можете знайти в останню хвилину квитки на пором до Таллінна за розумною ціною в Eckerö Line, що робить його одним із наших улюблених місць у Гельсінкі.

Варіант 3: лінія Tallink-Silja - Star і Megastar

Тривалість 2:00
Відправлення за день 2-3
Порт Гельсінкі Західний термінал 2
Талліннський порт Reisiterminal D

Пороми Star і Megastar від Tallink-Silja є найшвидшими поромами, що працюють між Гельсінкі та Таллінном. Вони здійснюють подорож кілька разів на день між Гельсінкі та Таллінном лише за дві години

Варіант 4: Гельсінкі Вуосаарі – Таллін Мууга (лише транспортні засоби)

Тривалість 2:45 до 4:00
Відправлення за день 5-8
Порт Гельсінкі Вуосаарі
Талліннський порт Мууга

Tallink-Silja та Finbo Cargo також керують маловідомим поромом між Гельсінкі (Vuosaari) і Таллінном (Muuga). Пором призначений лише для тих, хто подорожує на автомобілях. Оскільки пором відправляється з портів далеко за межами центру міста, він може бути швидшим для тих, хто подорожує транспортним засобом, особливо вантажівками.


Загалом усі три описані тут варіанти є найшвидшими поромами між Гельсінкі та Таллінном. Star і Megastar перемагають на 15 хвилин, але це невелика перевага над іншими. Є більш неквапливі пороми між Гельсінкі та Таллінном, які можуть тривати 3-4 години, але вони не мають великої переваги перед іншими (якщо тільки ви не їдете в нічний круїз або не бажаєте більший і просторіший пором). Під час прибуття до Гельсінкі з Санкт-Петербурга та Стокгольма деякі оператори (наприклад, Viking Line, Tallink-Silja та St. Peter Line) використовують ці великі кораблі, щоб швидко доїхати до Таллінна та назад, перш ніж повернутися до Санкт-Петербурга чи Стокгольма.

До 2018 року можна було дістатися з Гельсінкі до Таллінна за 1 годину 40 хвилин на естонському поромі Linda Line, який був кращим способом для багатьох, оскільки ви могли прибути безпосередньо перед відходом човна, і це було лише в Південній гавані. Однак це вже неможливо, тому що Лінда Ліна вибухнула в 2018 році.

checkPro Tip 1

Якщо ви турист, ми рекомендуємо не їздити на одному з цих поромів у п’ятницю ввечері, тому що ви зустрінете багато п’яних фінів, естонців і росіян, які повертаються додому після робочого тижня. Це може бути весело, якщо ви любите караоке.

checkPro Tip 2

Для коротких поїздок на поромі, як-от з Гельсінкі до Таллінна, ваш квиток насправді не дасть вам місця на борту. Кількість відкритих місць обмежена, і якщо ви запізнюєтеся, ви можете сидіти в коридорі або на сходах протягом двох годин. Коли ви сідаєте на борт, негайно знайдіть місце для сидіння та розмістіть там свої речі.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more