Стокгольмські поромні порти та термінали

Останнє оновлення


Стокгольм є центром пасажирських поромних перевезень у Балтійському морі, де пороми відправляються з великою частотою з багатьох портів до багатьох місць у Швеції та по всьому Балтійському морю. У Стокгольмі особливо важливо звернути увагу, звідки відправляється ваш пором, оскільки він може бути поблизу центру міста, а може бути й за 100 кілометрів. Незважаючи на велику кількість портів у великому регіоні, зазвичай можна організувати автобусне сполучення з центром Стокгольма з оператором порома, а також громадським транспортом.

Наступні шість портів є тими, які здійснюють регулярні пасажирські та автомобільні поромні перевезення в Стокгольмі, упорядковані з півночі на південь:

  • Грісслехамн - невелике містечко, розташоване приблизно в 100 км від Стокгольма
  • Kapellskär - невелике містечко, розташоване приблизно в 80 км від Стокгольма
  • Värtahamnen - центр міста
  • Frihamnen - центр міста
  • Stadsgården - центр міста
  • Nynäshamn - невелике містечко, розташоване приблизно в 60 км на південь від Стокгольма

Давайте вникнемо в це.

Map of Stockholm County with Stockholm's passenger ferry ports marked
Карта Стокгольмського округу з позначеними пасажирськими поромними портами Стокгольма.

Гріслехамн

Ґрісслехамн – це крихітне містечко на самому півночі округу Стокгольм. Ґрісслехамн розташований більш ніж за 100 км на північ від центру Стокгольма, що робить його найдальшим пасажирським портом зі Стокгольмом. Eckerö Linjen здійснює щоденне поромне сполучення між Ґрісслехамном та Екерьо на Аландських островах (Фінляндія).

Автобусне сполучення пропонує Eckerö Linjen, що сполучає Ґрісслехамн зі Стокгольмом, Норртельє та Упсалою відповідно до часу відправлення.

Kapellskär

Kapellskär розташований більш ніж за 80 км на північ від центру Стокгольма. Finnlines заходить сюди в порт, їхні кораблі відправляються до Турку (Наанталі) через Аландські острови. Viking Line також здійснює деякі операції звідси, також прямуючи до Аландських островів. За допомогою DFDS також можна дістатися до Палдіскі, Естонія.

Пропонується кілька автобусних сполучень.

Map of Stockholm city center with Värtahamnen, Frihamnen, and Stadsgården ports marked.
Map of Stockholm city center with Värtahamnen, Frihamnen, and Stadsgården ports marked.

Värtahamnen

Värtahamnen є головним портом для Tallink-Silja у Стокгольмі, звідки кораблі прямують до Гельсінкі, Турку, Аландських островів, Риги та Таллінна. Від Tallink-Silja доступні трансферні автобуси, які прямують до центру міста, інакше сідайте на місцевий автобус або пройдіть 500 метрів до станції метро Gärdet, яка швидко з’єднає вас із центром. Також зауважте, що сотні, якщо не тисячі людей прямуватимуть до автобуса та метро, коли прибуде корабель, тому може бути корисно мати квиток заздалегідь і спланувати свій маршрут.

Фріхамнен

Фріхамнен знаходиться досить близько до Вертахамнена і є портом у Стокгольмі для лінії Святого Петра (кораблі до Гельсінкі та далі до Санкт-Петербурга), а також значна більшість круїзних суден, які відвідують Стокгольм протягом року. Подібно до Värtahamnen, доступні автобуси сполучення, а також варіант метро.

Stadsgården

Stadsgården є найближчим пасажирським поромним портом до Гамла Стану, Старого міста Стокгольма. Viking Line здійснює операції звідси, кораблі відправляються до Аландських островів, Турку та Гельсінкі. Доступні місцеві автобуси, а також трансферні автобуси Viking Line. Порт розташований приблизно за 20 хвилин ходьби від Гамла Стан і за 45 хвилин від T-Centralen.

До Стадсгордена немає зручного сполучення на метро, тому єдиним можливим варіантом є автобус або пішки. Планувати заздалегідь!

Departing Stockholm aboard a ferry from Stadsgården port.
Departing Stockholm aboard a ferry from Stadsgården port.

Nynäshamn

Nynäshamn знаходиться в 60 км на південь від Стокгольма. Багато круїзних кораблів причалюють до Нюнесхамна під час відвідування Стокгольма, як і Stena Line (зі сполученням з Вентспілсом, Латвія) і Destination Gotland Ferries (зі сполученням з Готландом).

Як і в інших портах, автобусні трансфери пропонуються та організовуються операторами відповідно до розкладу прибуття та відправлення поромів. У Нюнесхамні також є станція легкої залізниці, звідки можна дістатися до Стокгольма приблизно за годину.

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more